Vitajte

Fotogaléria

 • 3. 6. 2023

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Mestský deň detí.

 • 2. 6. 2023

  V piatok 2.júna navštívili štvrtáci Pamätník SNP a skanzen ťažkej bojovej techniky. Potom sa s p.uč. Ivetou Korimovou, Dianou Szabovou a Kamilou Salajovou prešli po historickom centre nášho krajského mesta.

 • Posledný májový deň sa družstvo našich šikovných žiačok v zložení Tamarka Olšiaková (6.B), Ema Martinková (7.B) a Lea Buzásiová (7.B) zúčastnilo medzinárodnej environmentálnej súťaže pod názvom - Spoločne chráňme prírodu. Po Covidovej prestávke súťaž opäť zorganizovala ŠOP SR, Správa Chránenej krajinnej oblasti Cerova vrchovina a Riaditeľstvo NP Bükk – TK Karancs-Medves v spolupráci s geoparkom Novohrad- Nógrád. Súťaž sa konala na Náučnom chodníku Šomoška. Zúčastnilo sa je 9 družstiev , z toho 3 zo Slovenska a 6 z Maďarska. Dievčatá absolvovali prechádzku po náučnom chodníku s prednáškou o neživej prírode CHKO Cerova vrchovina, o vplyvoch činnosti človeka na CHKO a v neposlednom rade o rastlinných a živočíšnych obyvateľoch tejto krásnej časti nášho regiónu. Potom nasledovala súťaž, ktorá pozostávala z piatich stanovíšť, kde boli pripravené súťažné otázky. Nesmelo chýbať ani chutné občerstvenie či zábavné aktivity. V silnej konkurencii naše dievčatá zabojovali a zaslúžene získali krásne 2. miesto ! Okrem diplomov získali aj hodnotné ceny. BLAHOŽELÁME a držíme palce v ďalšej súťaži, ktorá naše dievčatá čaká budúci týždeň. Dievčatá na súťaž pripravovali pani učiteľky Burisová a Gulyásová.

 • 1. 6. 2023

  Štvrtáci strávili svoj výnimočný deň v Dobšinského rozprávkovom svete na Donovaloch. Sprevádzali ich p.učiteľky Diana Szabová, Iveta Korimová a Kamila Salajová. Kuk do fotoalbumu Deň detí na Habakukoch.

 • Dnes podnetne a tradične naši šiestaci spoznávali na hodinách Výtvarnej výchovy svoj región Novohrad. Obliekli sme si ľudový odev z novohradských obcí Polichno a Ábelová, spoznávali nárečové výrazy a zvyky. No napríklad, viete, čo je to čepiec alebo fruštik? Viete, čo bolo vynášanie Kyseľa alebo Jánske ohne? My už vieme! Už teraz sa tešíme na výtvarné práce žiakov – Novohradčanov ako reagovali na tradičné formy odievania a zvyky našich predkov. Ďakujeme

 • 2. 5. 2023

  Základná škola, Školská 1, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície pedagogického zamestnanca v kategórii:

  učiteľ prvého stupňa základnej školy.

  Kvalifikačné predpoklady:

  v zmysle zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.

  Zoznam vyžadovaných dokladov:

  žiadosť uchádzača o voľné pracovné miesto, profesijný životopis uchádzača, motivačný list, doklad(y) o absolvovanom vzdelaní, súhlas so spracovaním osobných údajov uchádzača pre potreby prijatia do zamestnania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z.

 • Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Darček pre mamičky.

  Všetky kvety do rúk mamy skladám ako drahokamy. Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy. Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné, za dni hravé, za rozprávky nad kolískou, za to, že vždy stojí blízko. Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku dňu matiek.

 • Do fotogalérie bol pridaný nový album Plavecké dopoludnie žiakov I. a II. stupňa.

  Pohyb a zdravý spôsob života je neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. 10.5. 2023 je Svetový deň - pohybom k zdraviu. Preto sme sa rozhodli zorganizovať PLAVECKÉ DOPOLUDNIE pre žiakov I. a II. stupňa. Plavecké dopoludnie sa uskutočnilo 9.-10.5. 2023 v Salgotarjáne. Žiaci by mali mať vytvorenú predstavu o význame telesnej a športovej výchovy pri upevňovaní aktívneho zdravia. Plávanie je športom pre každého jedinca - od najmladších po najstarších. Vlastný plavecký pohyb a samotné plávanie má silný vplyv na posilnenie zdravia, i celkovej telesnej zdatnosti. Veľmi nás potešil záujem našich žiakov o plávanie a veríme, že si to čoskoro zopakujeme.

 • Riaditeľské voľno
  2. 5. 2023

  Vážení rodičia!

  Oznamujeme Vám, že dňa 11.05.2023(štvrtok) budú mať všetci žiaci školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

  Žiaci sú automaticky odhlásení zo stravovania.

  Mgr. Štefan Ujpál, riaditeľ školy

Pondelok 5. 6. 2023

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

 

Počet návštev: 6168063

Škola na mape

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Školská 1 Fiľakovo
  Školská 1, 98601 Fiľakovo
 • +421 47 43 81 895
  +421 911 932 188
  +421 47 43 81 987 (Školská jedáleň)

Fotogaléria