Navigácia

 • Deň Zeme v ŠKD

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v ŠKD.

 • DODGEBALL 2023

  DODGEBALL 2023

  Do fotogalérie bol pridaný nový album DODGEBALL 2023.

  Dňa 19.4.2023 sa uskutočnil 2. ročník dodgebalového turnaja. Tento netradičný šport sa stal bežnou súčasťou hodín telesnej výchovy u starších žiakov. Čím sa líši od bežnej vybíjanej? Hrá sa so 6 loptami, je to oveľa rýchlejšie, menej hráčov. Turnaja sa zúčastnili chlapci 7.-9. ročníka. Mali sme 5 družstiev. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo PINK PANTERS, 2. miesto - POLYÁKBOKORI DC, 3.miesto SPARTANI, 4.miesto HLAS XD, 5.miesto POSEIDONOVA ELITA. Blahoželám každému žiakovi za skvelý výkon a najmä rozhodnutie si zašportovať.

 • Mini florbalová liga

  Do fotogalérie bol pridaný nový album MIni florbalová liga.

  Pondelok sme odštartovali našu prvú mini florbalovú ligu pre našich tretiakov a štvrtákov. Žiaci si zahrajú v troch kolách, systémom každý s každým. Z tried: 3.B, 4.A a 4.B sme vytvorili zmiešané družstvá. Žiaci prvé kolo zvládli vynikajúco. Padlo veľa gólov a videli sme aj pekné akcie.

 • SOKOLIARI V NAŠEJ ŠKOLE

  19. 4. 2023

  Unikátnou formou si dnes naši žiaci prvého stupňa rozšírili svoje poznatky zo života lietajúcich dravcov. Školu navštívili sokoliari zo Štiavnických Baní. Porozprávali žiakom zaujímavosti zo života týchto nádherných tvorov a nechýbali ani názorné ukážky z ich leteckého umenia, do ktorých sokoliari zapojili aj samotných žiakov. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie! Veľké poďakovanie patrí aj MŠ na Štúrovej ulici za spoluprácu pri sprostredkovaní tohto pekného podujatia!!!

 • Dodgeball turnaj

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Dodgeball turnaj.

 • Prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella navštívil našu školu a jej žiakov!

  13. 4. 2023

  Svetový deň kozmonautiky sme si vo štvrtok 13. apríla pripomenuli vzácnou návštevou! Prvý slovenský kozmonaut a brigádny generál vo výslužbe Ivan Bella prijal naše pozvanie a my sme ho patrične privítali! V Mestskom kultúrnom stredisku vo Fiľakove sme pripravili besedu a výstavu výtvarných prác našich žiakov na tému Vesmír.  Na úvod všetkých privítali tanečným vystúpením žiaci 7.B triedy a pán riaditeľ Mgr. Štefan Ujpál uviedol nášho hosťa medzi nás. S veľkým záujmom sme počúvali jeho odpovede na naše otázky či vyskúšali ho z obrazových hádaniek. Plná sála ho odmenila dlhým potleskom a zdalo by sa, že mu ani odísť nedovolíme.

  Na záver besedy sme vyhodnotili a odmenili víťazov našej výtvarnej súťaže:
  1. miesto získala Lenka Kanderová zo 6.B triedy, 2. miesto Viktor Šimon z 9.B triedy a 3. miesto Michaela Nikonovová z 9.B. Ceny poroty získali Nela Nyáriová zo 6.B a Lea Buzásiová zo 7.B triedy. Výhercom srdečne gratulujeme! Úplný záver patril triednym fotografiám s prvým slovenským kozmonautom Ivanom Bellom, pričom každý žiak získal aj jeho podpis kartu! Veríme, že sa u nás dobre cítil a čoskoro nás opäť navštívi. Ďakujeme!

 • Super florbal pohár starších žiačok - okresné kolo

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Super florbal pohár starších žiačok - okresné kolo.

  Dňa 13.4. sa naše vybrané žiačky zúčastnili okresného kola vo florbale. Tento rok nastupovali ako obhajkyne prvenstva. V konkurencii 7 škôl sa im podarilo zdolať 5 škôl. O prvenstve rozhodol jednogólový zápas, štastena však nestála na našej strane. Nakoniec dievčatá obsadili 2. miesto. Za svoj výkon sa však nemusia hanbiť, dominivali v každom jednom zápase. Za výborný výkon im patrí gratulácia a vďaka za vzornú reprezentáciu školy.

 • SUDOKU

  SUDOKU
  4. 4. 2023

  Logická hra Sudoku je európskeho pôvodu a vychádza z princípu magického štvorca. Naši šikovní žiaci sa popasovali s úlohami tejto hry na triednych kolách aj v školskom kole.

  Najlepší traja z každej kategórie reprezentovali našu školu v súťaži na ZŠ Koháryho. Boli to žiaci: Sebastián Ľalík, Emma Csabová a Šimon Salaj v prvej kategórii, Linda Vargová, Tamara Olšiaková a Anna Červienková v druhej kategórii a Alexa Balážová, Linda Bódiová a Damián Molnár v tretej kategórii. Nestratili sa ani v tvrdej konkurencii ostatných škôl.

  Najviac sa darilo Aničke Červienkovej zo VI.A triedy, ktorá sa umiestnila na prvom mieste vo svojej kategórii. Srdečne blahoželáme a všetkým prajeme veľa ďalších úspechov.

 • Otvorené hodiny v 1.ročníku

  4. 4. 2023

  Opäť sme privítali v škole predškolákov z fiľakovských MŠ na vyučovaní u prvákov. P.uč. Koroncziová, Sojková a žiaci 1.A a 1.B triedy im ukázali, čo sa už naučili a pripravili aj  pre nich aktivity. Fotky v  albume Otvorené hodiny v 1.ročníku.

 • PRÍPRAVA NA VEĽKÚ NOC V ŠKD

 • Okresné kolo Pytagoriády

  21. 3. 2023

  V dňoch 20.- 21.3.2023 sa úspešní riešitelia školského kola Pytagoriády Richard Vajko (8.B), Nina Murínová (7.A), Anna Červienková (6.A), Tereza Bariaková (6.A) a Timotej Lipták (4.B) zúčastnili okresného kola tejto súťaže. Ninke Murínovej sa podarilo v silnej konkurencii siedmakov z celého okresu obsadiť krásne 3. miesto a teraz čaká na pozvánku na celoštátne kolo Pytagoriády, ktoré sa uskutoční 23.5.2023. K tomuto úspechu jej srdečne gratulujeme a držíme palce v celoštátnom kole :) Premiéru na okresnom kole mal aj Timko Lipták, ktorý sa zaradil medzi úspešných riešiteľov a obsadil pekné 12. miesto. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  Aj tento rok prijali naše pozvanie do školy budúci prváčikovia a ich rodičia. Vo štvrtok 30.marca im pedagógovia a ich šikovní žiaci pripravili už tradične netradičný DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Spoznali sa s našimi učiteľmi a v sprievode starších žiakov si prezreli priestory a odborné učebne školy, kde si predškoláci vyskúšali rozličné zábavné a tvorivé aktivity. Budúci spolužiaci im predviedli príťažlivé chemické pokusy a zaujímavosti z biológie, vyskúšali si prácu s hlinou a hrnčiarskym kruhom, v školskej knižnici na nich čakal kráľ s rozprávkovými aktivitami. Zistili, že programovanie je s robotmi zábava, zažili atmosféru vyučovania anglického a nemeckého jazyka, zahrali sa na archeológov pri hľadaní dinosaurov, predviedli svoje zručnosti v tvorivých dielňach,... a zabávali sa na prekážkovej dráhe v školskej telocvični. Ďakujeme všetkým za návštevu školy!

 • Školské kolo Biologickej olympiády kategórie D

  Školské kolo Biologickej olympiády kategórie D

  Dňa 24. marca 2023 sa uskutočnilo školské kolo BIO olympiády kategórie D, teda žiakov 6. a 7. ročníka. Aj tento rok prebehlo online formou. Do školského kola sa zapojilo 14 našich šiestakov a siedmakov. Overili si svoje vedomosti z učív 5., 6. aj 7. ročníka. Úspešnými riešiteľmi sa stalo 13 žiakov. Výsledky sú nasledovné: 1. miesto Tamarka Olšiaková (6.B), 2. miesto Anička Červienková (6.A) a 3. miesto si vybojovala Emka Martinková zo 7.B triedy. Podľa pravidiel BIO olympiády na okresné kolo postupujú prví dvaja úspešní riešitelia. Uskutoční sa koncom apríla v Lučenci. Úspešnými riešiteľmi boli aj : Sofia Putnokyová, Ľubomír Sklenařík, Lea Buzásiová, Lara Cirbusová, Adrián Varga, Romana Kaličiaková, Nina Jackuliaková, Viki Vargová, Peťo Lázár a Teodor Mészáros. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu a Tamarke a Aničke DRŽÍME PALCE na okresnom kole.                                                                                                        Mgr. Aneta Burisová

   

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Vážení rodičia!

  Oznamujeme Vám, že dňa 05.04.2023(streda) budú mať všetci žiaci školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO z organizačných dôvodov.

  Žiaci sú automaticky odhlásení zo stravovania.

  Mgr. Štefan Ujpál, riaditeľ školy

 • Veľkonočné prázdniny

  Veľkonočné prázdniny

  Vážení rodičia, milí žiaci!

  Oznamujeme Vám, že veľkonočné prázdniny sú v termíne od 6.4. do 11.4.2023. Vyučovanie po prázdninách začína 12.4.2023.

  Mgr. Štefan Ujpál, riaditeľ školy

 • FAJNOVINKY sú späť !

  Nahliadnite do druhého veľkonočného čísla nášho školského časopisu FajNovinky, ktorý pre Vás pripravili žiaci z krúžku REDAKCIA ŠKOLSKÉHO ČASOPISU a ROZHLASU.
                                                                                                                    Mgr. Veronika Balážová

 • FIĽAKOVSKÝ CROSS 2023

 • Modrý deň v 4.A

  3. 4. 2023

  MODRÁ je farba komunikácie a sebavyjadrenia. Žiaci 4.A triedy s p.uč. Dianou Szabovou si dnes pripravili modrý deň, ktorým si pripomenuli Svetový deň povedomia o autizme a dozvedeli sa aj o "iných" deťoch. Venovali sa spolupráci v skupinách, manipulačným a komunikačným hrám. Fotoreportáž v albume Modrý deň v 4.A.

   

 • MAREC - mesiac kníh

  Dnes končí sviatok všetkých čitateľov. Marec – mesiac knihy si rôznymi aktivitami pripomenuli aj žiaci 5.A triedy. Na hodinách literatúry vyrábali s pani učiteľkou Balážovou zaujímavé ,,mačacie“ záložky. Žiaci si tiež priniesli svoje najobľúbenejšie knihy, ktoré predstavili ostatným spolužiakom. Na záver sa z nich stali ilustrátori a nakreslili k svojim knihám pútavé obálky.
                                                                                                                             Mgr. Veronika Balážová

 • Deň vody na hodinách biológie a techniky

  Svetový deň vody si pripomenuli aj žiaci 6. ročníka a 8.A triedy aktivitami na hodinách biológie a techniky s pani učiteľkami Burisovou a Gulyásovou. Šiestaci zisťovali a porovnávali obsah minerálov v pitnej, destilovanej a minerálnej vode. Zopakovali si z fyziky správanie sa telies vo vode zábavnou aktivitou s plávajúcimi „potvorkami“. Oprášili vedomosti o kolobehu vody v prírode, vytvorili jeho zjednodušený model.  Žiaci 8.A triedy aplikovali svoje vedomosti z biológie, chémie, techniky a geografie. Najprv merali tvrdosť vody v 3 druhoch minerálnych vôd a pitnej vode z vodovodu. Diskutovali o výhodách a nevýhodách tvrdej a mäkkej vody v bežnom živote. Potom sa venovali téme dodržiavania pitného režimu, zisťovali vplyv pravidelného pitia minerálnych vôd na náš organizmus. Žiaci si zasúťažili v pití vody slamkou, v rozoznávaní rôznych druhov minerálnych vôd na základe chuti. Nakoniec vytvárali vzdelávacie kocky z výkresu o slovenských kúpeľoch. Vyhľadávali informácie o histórii kúpeľníctva, o zložení, teplote a účinkoch liečivých termálnych vôd slovenských kúpeľov.

                                                                                                                                                     Mgr. Aneta Burisová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Školská 1 Fiľakovo
  Školská 1, 98601 Fiľakovo
 • +421 47 43 81 895
  +421 911 932 188
  +421 47 43 81 987 (Školská jedáleň)

Fotogaléria